×

Hocoma Armeo Power Robotik Rehabilitasyon

Hocoma Armeo Power Robotik Rehabilitasyon

Armeo Power, henüz kol kaslarında istemli hareket bulunmayan şiddetli hareket kaybı-bozukluğu olan hastalar için özel olarak tasarlanmıştır

ARMin tabanlı teknoloji, ETH Zürih ve Balgrist Üniversitesi Hastanesi’nden Prof. R. Reiner ve Prof. T. Nef. tarafından geliştirilmiştir.

İnteraktif terapi egzerszileri ile motorlar, hastaların ihtiyaç duyduğu kadar desteği verir ve ayarlamalar ile zayıflamış olan kolun ergonomik olarak yönlendirilmesini sağlar.

Kol Ağırlık Desteği

Armeo Power, geniş 3 boyutlu çalışma alanı ile aktif kol desteği sağlayan elektrikli yükseklik ayarlı robotic kol eksoskeletonuna sahiptir. Hem sağ, hem sol kol ve el için kullanılabilmekte ve farklı kol ölçülerine ve hasta boylarına gore ayarlanabilmektedir. Ergonomik çalışma için, omuz eklemini doğru şekilde pozisyonlandırır ve tüm ilgili eklemlerdeki hareketleri destekler. Açının ve momentin değerlendirilmesi, şu durumlar içindir :

  • Omuz fleksiyonu / ekstansiyonu, horizontal abduksiyon / adduksiyon, internal / eksternal rotasyon
  • Dirsek fleksiyonu / ekstansiyonu
  • Ön kol pronasyon / supinasyon
  • El Bileği fleksiyonu / ekstansiyonu

Gelişmiş Performans Geri Bildirimi ve Değerlendirme Araçları

Armeo Power, diğer Armeo ürünlerinde olduğu gibi Armeocontrol yazılımı ile kendinden kontrollü fonksiyonel egzersizlerin sağlanması için, motive edici egzersizler, oyunlar, simülasyonlar ve geniş düzeyde inceleme seçenekleri sunar.

“ARMin, terapistim için fazlasıyla yorucu ve zaman alıcı olan zayıflamış olan kolumu hareketlendirmek ve rehberlik etmek hususunda, bana yardımcı oldu. Cihazı tekrar tekrar kullandıktan sonra çoktan kolumu hafifçe kaldırabilmiştim.”