×

Hocoma Armeo Boom Robotik Rehabilitasyon

Hocoma Armeo Boom Robotik Rehabilitasyon

Armeo Boom, ayaktan tedavi klinikleri ve ev ortamı için özel olarak tasarlanmış bir üründür. Bu ortamlarda orta derece hareket bozukluğu olan hastalar için terapi çözümü sunmaktadır.

Diğer Armeo Terapi ürünlerinde olduğu gibi, ArmeoBoom, Armeocontrol yazılımı tarafından, kendinden kontrollü egzersizlerini, Gelişmiş Performans Geri Bildirimi ve Değerlendirme Araçları ile kombine eder.

Ürün, Twente Üniversitesi’nden Prof. H. van der Kooij ve Dr. A. Stienen ile, Enschede’de bulunan Roessingh Araştırma ve Geliştirme Merkezi, Hollanda çatısı altındaki araştırmalar ve geliştirmelere dayalıdır.

Kol Ağırlık Desteği

Armeo Boom, ayarlanabilir kol ağırlık destek sistemi için düşük durağanlıklı, baş üstünden askılı süspansiyon sistemine sahiptir ve hastalara geniş 3 boyutlu ortamda zayıflamış kol için kendinden kontrollü serbest hareket egzersizleri yapmaya imkan vermektedir.

Sistem, hafif ve kompakt olup; taşıması, nakliyesi kolay, kurulumu hızlı ve basittir.

Gelişmiş Performans Geri Bildirimi

Ayarlanır ayarlanmaz, Armeo Boom, hasta tarafından kolay bir şekilde çalıştırılabilir ve Armeocontrol yazılımı, Armeo Terapideki diğer ürünlerdeki ile aynı özelliklerde oyunlara sahiptir. Horizantal veya frontal düzlemlerde, 3 boyutlu hareketlerle, ayarlanabilir çalışma alanları ile kavrama ve bırakma egzersizleri yapılabilir.

Değerlendirme Araçları

Entegre Armeocontrol yazılımı, A-MOVE ve A-GOAL sayesinde, kesin ve net değerlendirmeler sağlar.