LOKOHELP ELEKTROMEKANİK YÜRÜME CİHAZI -woodway

LOKOHELP ELEKTROMEKANİK YÜRÜME CİHAZI -woodway

LOKOHELP ELEKTROMEKANİK YÜRÜME CİHAZI -woodway Genel Özellikleri

LOKOHELP Elektromekanik Yürüme Cihazı, yürüyüş bandı üzerinde hasta vücut ağırlık desteğine sahip lokomotor terapisi için tasarlanmıştır. LokoHelp, ayakta duramayan ve uzuvlarını hareket ettiremeyen hastalarda terapist desteği olmadan duruş, yürüyüş ve dönme yeteneğinin gelişimini sağlar. Hareket kabiliyeti için kullanılan LokoHelp, terapist sayısını ve hareket kabiliyet terapisini gerçekleştirirken duyulan acıyı azaltır.

Gelişmiş robotik rehabilitasyon sistemi temel olarak aşağıdaki göstergeler ve amaçlar için uygundur:

 • Omurilik yaralanması
 • Felç
 • Beyin Felci
 • Travmatik beyin yaralanması
 • Kalça ameliyatı sonrasında yürüme bozukluğu olması durumunda.
 • Hız, simetri ve adım uzunluğu
 • Kardiovasküler fonksiyonlar
 • Dayanıklık
 • Hareketlilik gelişimi için

  Dinamik/Statik Vücut Ağırlık Destek Sistemi:
  Vücut ağırlık destek sistemi statik ya da dinamik vücut ağırlık desteği sağlar. Önceden belirlenen dinamik sistem yük boşaltım derecesi tüm yürüyüş devresi boyunca kütle merkezinin sinusoidal desteğini sağlar. Statik vücut ağırlık sistemi hastayı sabit bir derecede destekler ve korur.

  Simetrik/Asimetrik Vücut Ağırlık Destek Sistemi:
  İki yönlü süspansiyon ve ayarlanabilir asimetrik askı ile hastanın her iki tarafına statik ya da dinamik destek sağlamak mümkündür. Bu özellik sayesinde terapist, hastanın her iki tarafındaki yükün ne kadar kaldırıldığını tam anlamıyla kontrol edebilir ve terapi seansını hastanın ihtiyaçlarına uygun hale getirebilir.

  Elveta Elektrikli Kaldırma Sistemi:
  Sistem hastayı tekerlekli sandalyesinden kolayca kaldırabilmek için elektrikli kaldıraca sahiptir.

  Kaygan Olmayan Sürüş (sarsılmaz):
  Alışılagelmiş düz-kemere sahip yürüyüş bandının aksine WOODWAY patenti alınmış çıta-kemer-teknoloji tasarımı ve bilyalı rulmanlar üzerinde kayan dişli kayışla yönlendirilen koşu yüzeyine sahiptir. Bu tasarım kaymayan bir hızda, herhangi bir sarsılma olmadan sabit ve doğru bir koşu hızına olanak tanır.

  Opsiyonel EMG-Biofeedback Yazılımı:

   Çocuklar için, Venus kemerinin özel bir versiyonu olan “Willi” geliştirilmiştir. Bu kemer, pelvis üzerinde kalça pozisyonunu ve yer çekimi merkezini etkili bir şekilde kontrol eden ekstra kemer olması açısından standart Venus serisinden farklıdır. Çocukların ilgisini çekmek için renkli malzemeler kullanılmıştır. Malzemeler, dayanıklı ve hafiftir. Rahatlık için gerekli yumuşak iç kemer istenildiğinde çıkarılabilir.

  İdeal bir hasta vücut ağırlığı destek kemeri olarak, dikey pozisyondayken hastayı özel hasta kemeri ile destekleyen ve aynı zamanda kalça ekleminde tam bir gerginlik sağlayan “Venus” geliştirilmiştir.

Bir cevap yazın